تقریباً ۹۰ درصد خانم‌هایی که در تلاش برای کاهش وزن خود هستند این سوال را می‌پرسند و جواب ساده آن “بله” است! بله آب می‌تواند به کاهش وزن کمک کنند. اکنون می‌پرسید چگونه؟ خب برای یافتن جواب خود صبور باشید و متن زیر را بخوانید:  به گزارش پرشین وی آب یک نوشیدنی جادویی است که […]

 

تقریباً ۹۰ درصد خانم‌هایی که در تلاش برای کاهش وزن خود هستند این سوال را می‌پرسند و جواب ساده آن “بله” است! بله آب می‌تواند به کاهش وزن کمک کنند. اکنون می‌پرسید چگونه؟ خب برای یافتن جواب خود صبور باشید و متن زیر را بخوانید:

به گزارش پرشین وی آب  یک نوشیدنی جادویی است که برای زنده ماندن بشر حیاتی است . آب به شیوه‌های مختلف به شما کمک می‌کند تا از شر چربی‌های اضافه خلاص شوید. اولاً ، آب ارتباط مستقیمی با میزان سوخت و ساز بدن دارد . در نتیجه وقتی شما میزان بسیار زیادی آب مصرف می‌کنید به بدن خود کمک می‌کنید تا فرایند سوخت و ساز را افزایش دهد.بدین معنی که بدن موقعیت بهتری برای هضم غذایی که می‌خورید و تبدیل آن به انرژی دارد. به این فرایند چربی سوزی می‌گویند. پس اگر مشکل شما چربی اضافه است، آب یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای این مسئله است.

دوم، آب کمک به دفع سموم و مواد بیهوده‌ای می‌کند که برای بدن مضر هستند. به بیان دیگر ، آب کمک به پاک سازی و رفع مسمومیت از سیستم گوارشی شما می‌کند. همچنین رسوبات ناسالم چربی نزدیک ران‌ها، شکم ، باسن و قوزک پا را از بین می‌برد. آب انعطاف پذیری بدن را بیشتر کرده و عضلات را روان می‌کند. در نتیجه شما داخل شدن در فعالیت‌های فیزیکی و تمرین‌های ورزشی که در برنامه کاهش وزن خود دارید را آسان می‌یابید.

سوم، بهترین بخش در ارتباط نوشیدن آب و کاهش وزن مربوط به کسانی است که نمی‌توانند گرسنگی خود را کنترل کنند. تحقیقات نشان داده است که وقتی افراد آب کمی می‌نوشند نشانه‌های تشنگی را به غلط نشانه گرسنگی دریافت می‌کنند. و به همین دلیل شما بیشتر از معمول غذا می‌خورید. بهترین راه برای دوری از این اشتباه نوشیدن مقدار زیادی آب است. به این صورت شما احساس گرسنگی “غیر ضروری” را قطع می‌کنید.مصرف کم غذا مساوی با رسوب چربی کمتر است و هر دو مساوی با کم کردن وزن هستند.

اکنون ممکن است بپرسید چند لیوان آب من می‌توانم بنوشم؟ جواب این سوال درونی است و نیازمند یک مشاور پزشکی است. اگر نمی‌خواهید این کار را کنید می‌توانید از تست‌های آنلاین کمک بگیرید که BMI (شاخص توده بدن) شما را محاسبه می‌کند و به شما می‌گوید که چه مقدار آب بدن شما نیاز دارد.

هر چقدر که باشد ، باید مطمئن شوید که حداقل ۸ الی ۱۰ لیوان را به طور مرتب می‌نوشید. حداقل ۲ لیوان آب را ۳۰ دقیقه قبل از غذا بنوشید چرا که آب ۲۰% گرسنگی شما را پر می‌کند و بقیه ۸۰% از غذای مقوی که می‌خورید کامل می‌شود. به این طریق شما تنها تا اندازه‌ای می‌خورید که کامل سیر شوید نه اینکه بیشتر از حد بخورید.

چرا زیاد نوشیدن آب لاغر می کند؟
چاقی یکی از معضلات جهان امروزی است و بسیاری از افراد چاق به دنبال یک راه معجزه آسا برای کاهش سریع و آسان وزن هستند. ولی در حقیقت هیچ معجزه ای در کار نیست.
تنها راه معقول و علمی کاهش وزن این است که مقدار کالری که شما می سوزانید، بیشتر از مقداری باشد که دریافت می کنید.

نوشیدن حداقل ۸ لیوان آب در روز، یکی از نکات کلیدی برای تغذیه سالم و بخش مهمی از یک رژیم لاغری موفق و کارآمد است.

حال ما به شما می گوییم که نوشیدن حداقل ۸ لیوان آب در روز چگونه باعث لاغری می شود:

۱- غذا را هضم می کند. آب برای دفع مواد زائد از بدن شما ضروری است. بدون دریافت آب کافی، مواد زائد و دفعی در روده های شما جمع شده و باعث افزایش وزن می شوند.

۲- متابولیسم بدن را افزایش می دهد، در نتیجه کالری بیشتری می سوزانید. در عین حال خود آب، کالری ندارد، لذا باعث کاهش وزن می شود. هنگامی که بدن، آب کافی دریافت نکند، سلول های چربی، سفت می شوند و به راحتی نمی سوزند. در نتیجه کاهش وزن سخت تر خواهد شد.

۳- وزن آب بدن را کم می کند. هر چقدر کمتر آب بنوشید، بدن آب بیشتری در خودش نگه می دارد مثل شتر. شتر به دلیل اینکه در بیابان ها و آب و هوای گرم زندگی می کند، نمی تواند به مقدار کافی آب بنوشد، لذا همیشه در بدن خودش آب زیادی نگه می دارد.

وزن بدن بر اساس میزان آبی که می نوشید، تنظیم می شود. لذا هر چقدر آب بیشتری بنوشید، وزن بدن کمتر خواهد شد.
۴- با نوشیدن آب کافی، نیازی به نوشابه های گازدار نخواهید داشت. این نوشابه ها دارای شکر، مواد افزودنی مصنوعی (رنگ دهنده ها و طعم دهنده) هستند و کالری زیادی را به بدن می رسانند، لذا باعث چاقی می شوند. قندهای مصنوعی موجود در نوشابه های رژیمی هم مناسب نیستند.

 

 

چرا زیاد نوشیدن آب لاغر می کند؟

 

۵- گرسنگی را فرو می نشاند. هر چقدر بیشتر آب بنوشید، کمتر غذا خواهید خورد. لذا سعی کنید ۱۵ دقیقه قبل از خوردن غذا، یک لیوان آب بنوشید.

۶- خیلی وقت ها هنگام احساس گرسنگی، در حقیقت بدن شما تشنه است و نیاز به آب دارد، نه غذا. لذا هر وقت احساس گرسنگی کردید، یک لیوان آب بنوشید. این کار باعث می‏شود لاغر شوید و مجبور نباشید بدون اینکه بدن شما نیاز داشته باشد، غذا بخورید. نوشیدن آب، کاهش وزن شما را راحت‏تر خواهد کرد.

۸- میوه‏ها، منبع خوبی برای تامین آب هستند. هر چقدر میوه‏های تازه ی بیشتری بخورید، آب بیشتری دریافت خواهید کرد. بنابراین سعی کنید هر روز علاوه بر نوشیدن ۸ لیوان آب، از میوه‏های تازه به خصوص مرکبات نیز استفاده کنید.
۷- با نوشیدن آب، کبد کار خود را به بهترین نحو انجام می دهد. در نتیجه آب باعث می شود که چربی های بدن، بشکنند. نوشیدن آب زیاد به بدن کمک می کند تا چربی های شکسته شده، دفع شوند.

 

 

همچنین نوشیدن آب می تواند …

از سرماخوردگی و تب جلوگیری می کند.

سردرد را بهبود بخشد و تمرکز ذهنی شما را افزایش دهد.
پوست شما را از جوش ها پاک می کند.

به خاطر داشته باشید که …
* نوشیدن آب به تنهایی نمی تواند باعث کاهش وزن شود، بلکه عوامل دیگری هم در این کار موثرند که شامل ورزش کردن، رعایت اعتدال در خوردن غذاها (عادات غذایی سالم) و داشتن صبر و حوصله است.
* اثرات مصرف آب در خانم ها و آقایان متفاوت است.
نوشیدن آب در آقایان میزان متابولیسم بدن را سریعا افزایش می دهد و در خانم ها ذخایر قندی (کربوهیدرات ها) را سریع تر می شکند.

البته مشکل است که بگوییم روی هر فردی دقیقا چه اثری دارد، ولی در کل موثر است.

کلمات کلیدی:

ایا خوردن اب باعث چاقی میشود|لاغری در استخر|ایا اب زن خوردنی است|آب چاق میکند یا لاغر؟|فواید خوردن اب زیاد|آب باعث لاغری می شود